Hírek

Amennyiben Ön is szeretne bármi közérdekű információt megosztani a munkabizottság tagjaival, kérjük írjon Lente Gábornak, a munkabizottság titkárának a lenteg@science.unideb.hu e-mail címre.

Polányi-díj 2016

A 2015. évi Polányi fődíjat a kuratórium döntése szerint fődíjat Prof. Fábián István (Debreceni Egyetem), az ifjúsági díjat Dr. Janáky Csaba (Szegedi Tudományegyetem) kapta. Az díjátadás 2016. március 29-én volt.

A 2016. tavaszi munkabizottsági ülés szervezése megkezdődött:

A tavaszi munkabizottsagi ülést 2016. május 26-27-én szervezzük (csütörtök reggeltől péntek délig) valószínűleg a Balatonvilágosi Akadémiai Üdülőben.

Az előadásbejelentéseket a következő formátumban kérjük elküldeni a lenteg@science.unideb.hu e-mail címre:

előadó(k):

előadó(k) munkahelye:

az előadás címe:

az előadás + vita hossza: (pl. 10+10, 15+10, 20+10, 30+10, 40+10, 45+15 perc):

kért nap és napszak (Cs de, Cs du, P de) az alábbiak szerint:

legjobb ez lenne:

ez is jó:

biztosan rossz:

Intézetigazgatói kinevezések, 2015. augusztus-szeptember:

2015. augusztus 1-től Turányi Tamás, a munkabizottság elnöke lett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Kémiai Intézetének az igazgatója. Viskolcz Béla, a munkabizottság tagja a Miskolci Egyetem Kémiai Intézetének igazgatója lett.

Egyetemi tanári kinevezések, 2015. szeptember:

2015. szeptember 1-től egyetemi tanárnak nevezik ki Horváth Dezsőt (Szegedi Tudományegyetem, Alkalmazott és Környezeti Kémiai Tanszék) és Lente Gábort (Debreceni Egyetem, Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék).

A 2015. őszi munkabizottsági ülés szervezése megkezdődött:

Az őszi munkabizottsagi ülést 2015. november 5-6-án szervezzük (csütörtök reggeltől péntek délig) a Mátrafüredi Akadémiai Üdülőben.

előadó(k):

előadó(k) munkahelye:

az előadás címe:

az előadás + vita hossza: (pl. 10+10, 15+10, 20+10, 30+10, 40+10, 45+15 perc):

kért nap és napszak (Cs de, Cs du, P de) az alábbiak szerint:

legjobb ez lenne:

ez is jó:

biztosan rossz:

Videóösszeállítás a 2015. tavaszi munkabizottsági ülésről:

A március végi debreceni munkabizottsági ülés egyben a debreceni ENVIKUT projekt zárórendzevénye is volt. A rendezvényről szűk háromperces videoösszeállítás készült, amely megtekinthető a https://youtu.be/5Pw4xz3kZG0 linken.